Haber

Bayraklı Belediyesi Avrupa Birliği destekli ‘Yeşil Bir Gelecek için Şehir Eşleştirme’ programına kabul edildi

bayraklı Belediye, Avrupa Birliği tarafından desteklenen ‘Yeşil Bir Gelecek için Şehir Eşleştirme’ programına kabul edildi. proje, PortekizPortimao Belediyesi, Ismat Üniversitesi ve izmiritibaren ekonomi Üniversite ile işbirliği içinde yürütülecektir. Bu kapsamda belediyeler kardeş olacak; yeşil gelecek, sürdürülebilirlik, doğa ve çevre temalı projeler üretilecek. bayraklı‘nin iklim uyum eylem planı hazırlanırken, iklim değişikliği ve kalkınma konusunda yerel stratejiler geliştirilecek.

Avrupa kentleri arasındaki diyalogların geliştirilmesi ve Bayraklı’ya daha yeşil bir gelecek sağlanmasını içeren Avrupa Birliği projesine kabul edilen Bayraklı Belediyesi, ilçenin geleceği için harekete geçti. Bu kapsamda Bayraklı Belediyesi, Portekiz Portimao Belediyesi, Portekiz İsmat Üniversitesi ve İzmir Ekonomi Üniversitesi ile işbirliği yapacak. ‘Sürdürülebilir Tüketim İçin Pratik ve Pedagojik Deneyim’ isimli proje ile belediyeler kardeş olacak; Doğa, çevre, iklim değişikliği ve sürdürülebilir kalkınma planları üzerine yapılan bahislerde ortak projeler üretilecek. 12 ay sürecek ve tamamı AB tarafından finanse edilecek hibe programına Bayraklı Sosyal Aktivite Merkezi’nden 100 öğrenci ve aileleri destek verecek. Bayraklı Belediyesi, yeşil anlaşma, iklim uyum planı ve iklim çalışmalarında projeleri izleyecek ve değerlendirecek. Proje ayrıca lojistiğin sağlanması, eğitim seminerlerinin düzenlenmesi gibi konularda da katkı sağlayacaktır. İki ülke arasındaki diyaloğu geliştirmeyi amaçlayan projede, küresel ısınma ve iklim krizi konusunda farkındalık yaratılacak. Proje önümüzdeki aylarda hayata geçecek.

HEDEF, DAHA YAŞANABİLİR DÜNYA

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı’nın geleceğini düşünerek hareket ediyor, geleceğe daha yeşil bir ilçe bırakmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda iki ülke arasındaki diyaloğu artırmayı ve ortak projeler üretmeyi hedefliyoruz. İçinde bulunduğumuz Avrupa Birliği projesi ile daha yaşanabilir bir dünya.” dedi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

imamoglu-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu