Ekonomi

Binance, Rusya’daki kullanıcılar için yasakları kaldırdı

Ticaret hacmine göre Başkan kripto para birimi değişimi Binance Mart ayında Rus kullanıcılar için başlattığı yasakların bir kısmını kaldırdı. Bu atılımın ardından Rusya’dan platforma katılan kullanıcılar yerel banka kartlarıyla işlem yapabilecekler.

Rusya’ya yönelik uluslararası yaptırımların bir parçası olarak Binance, Rus pasaportu sahibi kullanıcıların bazı işlemlerini kısıtlama kararı aldı. Bu kısıtlamaların ortasında banka kartı ile işlem yapılması, işlem limitleri ve hatta bazı kullanıcıların hesaplarına erişiminin engellenmesi gibi sert yaptırımlar söz konusuydu.

BeInCrypto Rusya departmanı tarafından yapılan bir araştırmaya göre Binance, bu kısıtlamaları kaldırmaya başladı.

Dev borsa, sosyal medya kanalları üzerinden yatırımcılara getirilen 10 bin euro işlem limitini kaldırdığını duyurdu. Binance, bu saldırılar için henüz resmi bir açıklama yapmadı. Öte yandan yapılan araştırma sonucunda kullanıcıların bu limitlerin üzerinde işlem yapmaya başladığı ortaya çıktı.

Rusya’da Sıcak Kripto Para Gündemi

Binance yetkilileri, bu adımlara rağmen ülkeye yönelik yaptırımlarda uluslararası kararları önemsemeye devam edeceklerini açıkladı:

Uluslararası yaptırımlar karşısında zor durumda kalan Rusya, çeşitli ödeme yöntemleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.

Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina Kısa süre önce yaptığı bir konuşmada bazı dijital ödeme modellerini araştırdıklarını duyurmuştu. Nabiullina, ülkenin özellikle uluslararası ticarette yeni ödeme araçlarına ihtiyacı olduğunu belirtti. Bunu takiben Rusya ve Türkiye’nin ortasında yeni ödeme yöntemleri üzerine bir çalışma başlatıldı. Kripto para birimleri ve CBDC’lerin de takip edilen sistemlerin ortasında olduğu düşünülüyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

adapazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu