Haber

Kastamonu’da AFAD gönüllülerine sertifikaları verildi

Kastamonu’da Afet ve Acil Durum İdaresi (AFAD) Başkanlığı’nın “Gönüllülük Sistemi”ne katılarak eğitimlerini tamamlayan 14 kişiye sertifikaları verildi.

İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı tarafından yürütülen Gönüllülük Projesi kapsamında Kastamonu AFAD Müdürlüğü tarafından düzenlenen programlarla uygulamalı ve teorik eğitimlerini tamamlayan gönüllüler, düzenlenen törenle sertifikalarını aldı.

AFAD Acil Yardım ve Altyapı Hasar Daire Başkanı Mustafa Esin, Daday Atlı Tedavi ve Model Binicilik Tesisi’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, gönüllülerin kendileri için çok önemli olduğunu söyledi.

Hayatın olduğu her yerde AFAD’ın olduğunu vurgulayan Esin, “Yaşamın olduğu yerde ‘AFAD’ mottosuyla hareket eden bir kurumuz. 70 ülkede insani yardım faaliyetleri yürütüyoruz. Son yıllarda Türkiye’de, sellerde. Rize, Arhavi, Manavgat, Muğla yangınları, Bozkurt ve Bartın selinin.Sizler hep görev başındaydınız, sahadaydınız. Bundan sonra ihtiyaç oldukça sizleri davet edeceğiz.Sizler gönüllü olarak bu faaliyetlerin içinde olacaksınız.” söz konusu.

AFAD Kastamonu İl Müdürü Uğur Minder, gönüllülerin kendileri için önemli olduğunu belirterek, “Birçok depremde, selde, her ortamda gönül verdiniz. Hiçbir emre tabi olmadan gönüllü olarak çalışıyorsunuz. Bugüne kadar 150 gönüllü arkadaşımız var. Kastamonu’da eğitimlerini tamamladılar. 14’ü sertifikalı. Vereceğiz.” dedi.

Daday Binicilik Terapisi ve Model Binicilik Tesisi Müdürü Ahmet Hoş merkez hakkında bilgi verdi.

Programa AFAD Yer Seçimi ve Mekansal Planlama Daire Başkanı Elif Bağ, Kastamonu Afet ve Acil Durum Merkezi Şube Müdürü Suat Tüfekçi ve gönüllüler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu