Haber

Rutin kontrolde skandal ortaya çıktı! Nükleer denizaltının kırılan kısımlarını yapıştırıcı ile tamir ettiler.

Savunma Bakanı Ben Wallace, Trident nükleer denizaltılarından birinin rutin teftişinde garip bir başarısız onarım kanıtı bulduğunu açıkladıktan sonra, acil bir soruşturma çağrısında bulundu.

CİVATA DEĞİŞTİRMEK YERİNE YAPIŞTIRICI KULLANDILAR

Sivil müteahhitler, 2015 yılında Trident füzeleri taşıyan HMS Vanguard üzerinde bir nükleer reaktör odası çalışması yürüttüler. İddiaya göre onarım ekibi, HMS Vanguard’ın nükleer reaktöründeki soğutma borularını tek bir gövdede tutmak için kullanılan birkaç kırık cıvata başını sabitlemek için cıvataları değiştirmek yerine mükemmel bir yapıştırıcı kullandı. yer.

RUTİN BİR DENETİM SIRASINDA MEYDANA GELDİ

The Sun, reaktörün erimesini engelleyen soğutucu borulardaki yalıtımı yerinde tutan en az yedi cıvatanın bu halde onarıldığını savundu. Yıkıcı olabilecek onarımlar, bu ayın başlarında, reaktörün maksimum güçte planlanan ilk ateşlemesinden önce rutin bir inceleme sırasında cıvatalardan birinin düşmesiyle keşfedildi.

BAKANDAN ACİL TOPLANTI İSTEĞİ

Olayın, savunma yetkilileri arasında öfkeye yol açtığı bildirildi. The Sun, Wallace’ın acil bir toplantı talep ettiğini ve soruşturma ve gelecekteki çalışmalar hakkında güvence istediğini yazdı.

bozkurthaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu