Haber

Sosyal Market depremzedelerin hizmetinde

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Halk Pazarını ziyaret eden ve özellikle çocuklarla ilgilenen Kayseri’nin Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar; “Depremde kardeşlerimizin her alanda yanında olma çabamızı artırarak sürdürüyoruz. Sosyal Marketimiz ile kardeşlerimizin giyim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. “söz konusu.

AFAD ve Kocasinan Kaymakamlığına kayıtlı olan ve Kocasinan uçlarında yer alan depremzede aileleri, Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nün belirlediği saatlerde giyim ihtiyaçlarını Sosyal Market’ten karşılıyor. Halk Pazarını ziyaret eden Önder Çolakbayrakdar, depremzedelerin ailelerine geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Özellikle depremzedelerle ilgilenip istedikleri kıyafetleri birlikte seçen Önder Çolakbayrakdar, çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

Önder Çolakbayrakdar, depremzede ailelerinin her türlü talebiyle yakından ilgilendiklerini ve her alanda destek olduklarını belirterek; “Dün deprem bölgelerinden Kahramanmaraş’ın Türkoğlu ilçesinde yaraları sarmak için oradaydık. Bugün Kayseri’ye gelen misafirlerimizi en uygun şekilde ağırlamak için buradayız. Eksiksiz olarak depremzedelerimize hizmet vermeye başlayan Halk Pazarımız misafirlerini ağırlamaktadır. Deprem bölgelerinden ilimize gelen kardeşlerimizin giyim ihtiyaçlarını Sosyal Market ile karşılıyoruz. Kocasinan Kaymakamlığı ve AFAD’a kaydı olan depremzedelerimiz buradan alışveriş yapabilirler. Halk Pazarımız ile çocuk, genç, yaşlı herkesin tüm giyim ihtiyacına destek oluyoruz. Buradaki işlerin temin noktasındaki hayırsever kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Mağazamızda daha çok eserin ortaya çıkmasında emeği geçen hayırseverlerimize ve başta Hollanda olmak üzere yurt dışından bizlere destek olan kardeşlerimize teşekkür ederim. Her alanda depremzedelerimizin yanında olmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Birlik ve beraberlik içinde bu yaraları hep birlikte saracak, bu zor günleri hep birlikte aşacağız” dedi.

Mağazadan yepyeni eserleri diledikleri gibi seçen depremzede aileleri, Lider Çolakbayrakdar’a teşekkür ederken; “Rabbim, devletimize zarar verme. Allah devletimizden ve başkanımızdan razı olsun” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu