Yaşam

Yapımcı açıklandı: Balerin filminin Oscar ödüllü senaristi

Yapımcı Basil Iwanyk, John Wick serisinin yeni dünyasını seyirciyle buluşturmaya hazırlanan ‘Ballerina’ filminin senaryosunu Emerald Fennell’in geliştirdiğini doğruladı.

Başrolünü Keanu Reeves’in paylaştığı John Wick aksiyon dizisinin yan ürünü ‘Ballerina’, üçüncü ve dördüncü sinemalar arasında geçiyor. Ailesinin intikamını almak için yola çıkan Rooney isimli suikastçının hikayesini anlatan filmde Ana de Armas başrolde yer alıyor.

2024 yazında vizyona girmesi beklenen filmin kadrosunda Keanu Reeves, Lance Reddick, Anjelica Huston, Ian McShane, Gabriel Byrne, Catalina Sandino Moren ve Norman Reedus gibi isimler yer alıyor.

Dizinin yapımcısı Basil Iwanyk, ‘Ballerina’ ile ilgili yaptığı açıklamada senaryoyu yeniden yazması için Fennell’in işe alındığını doğrulayarak, “Evet Emerald’ı işe aldık. Shay Hatten’ın gerçekten harika bir senaryo yazdığını düşünüyorum. Bu ilk oldu” dedi. senaryoyu kendisi yazdı. Bunu 22 yaşındayken yazdı.” “Senaryoyu net bir noktaya getirdik” dedi.

Emerald Fennell’in yazıp yönettiği, Carey Mulligan’ın başrolünde yer aldığı 2020 yapımı ‘Yetenekli Genç Kadın’ filmi En İyi Özgün Senaryo dalında Oscar kazandı. (KÜLTÜR VE SANAT HİZMETİ)

cavdarhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu