Haber

Ankara’da sömestr tatilinin ardından öğrenciler derslere başladı

ANKARA’da 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin başlamasıyla birlikte öğrenciler derslere başladı.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan depremlerin ardından 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi bugün başladı. 10 ilde meydana gelen depremlerin yarattığı tahribat nedeniyle 71 ilde daha öğrenciler derse başladı. Afet bölgesinde eğitim gören 48 bin 457 öğrenci 71 ildeki okullarına sevk edildi. Yaklaşık 3 milyon öğrencisi olan 10 ildeki okullarla ilgili durumun yarın Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanacağı bildirildi. Deprem bölgesinden 15 öğrencinin bulunduğu Çankaya ilçesindeki Ahmet Andiçen İlkokulu’nda öğrenciler sabah saatlerinde okul bahçesinde toplandı. Törenin ardından öğrenciler sınıflarında yerlerini aldı.

4. sınıf öğrencisi Berke Tuna Arslan, okulların açılmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Arkadaşlarımızla görüşeceğiz, eğleneceğiz, son 3 ayımız kaldı, sonra okullar kapanacak. Son yılımızı iyi geçiriyoruz. Deprem olduğu için bazı arkadaşlarımız derse gelecekler, gelsinler misafirimiz. Mutluyum” dedi.

2. sınıf öğrencisi Sinem Tarakçı, okula gelen misafir öğrenciler hakkında “Onları çok seveceğim, onlarla oynayacağım” dedi.

eruhajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu