Haber

İznik’te Yerel Kalkınmaya Yüzde 100 Hibe Desteği Alındı

İznik Belediyesi, kamu kurum ve kuruluşlarının yatırım üslerini ilçeye çekmeye devam ediyor.

İznik Belediyesi, IPARD II programı kapsamında kurduğu Yerel Eylem Kümesi Derneği ile 100 hibe kazandı. Kazanılan pekiştirme, yerel kalkınma stratejileri için gerçekleştirilecek faaliyetlerde kullanılacaktır.

Bu kapsamda düzenlenen sözleşme töreninde imzalar ortada İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta ve TKDK Bursa İl Koordinatörü Bilal Tunç tarafından imzalandı. Törende Belediye Meclis Üyesi Zeliha Pest, Yerel Hareket Kümelenmesi Derneği Lideri ve İznik Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ahmet Kaya, dernek yönetimi ve belediye yetkilileri de hazır bulundu. Birinci basamakta yerel kalkınma stratejileri için hazırlanan etkinlik programındaki başlıklar, program kapsamında 100 hibe desteği alacak. Programın ilk aşaması 9 ay sürecek.

İznik Belediye Başkanı Kağan Mehmet Usta konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “İlçemizin Avrupa Birliği Projeleri, kamu kurum ve kuruluşlarının desteklerinden maksimum düzeyde faydalanması için tüm adımları ekiplerimizle birlikte atıyoruz. Bu kapsamda ilçemizin yerel kalkınma önceliklerine yönelik yapacağımız faaliyetler için IPARD II programından 100 hibe daha aldık. Arkadaşlarımıza özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu