Haber

Emre Çukur Almanya’da çifte şampiyonluk için ringe çıkacak

Türk profesyonel boksunun genç yeteneklerinden Emre Çukur, 28 Ekim Cumartesi günü Almanya’nın Münih kentinde yapılacak çifte şampiyonluk için eldiven giyecek. Genç boksör, Dünya Boks Birliği (WBA) ve Uluslararası Boks Federasyonu’nda (IBF) Avrupa’da şampiyonluk kemeri için mücadele edecek.

Eski dünya şampiyonu Levent Çukur’un oğlu Emre Çukur, Avrupa şampiyonu Alman boksör Simon Zachenhuber ile karşı karşıya gelecek. Yarışmaya çok iyi hazırlandıklarını belirten sporcunun babası ve menajeri Levent Çukur, “Uzun süredir şampiyonluk maçına hazırlanıyoruz. Şimdi elimizde bu fırsat var ve en iyi şekilde yararlanmak için elimizden geleni yapacağız. Bayrağımızı uzun yıllardır Avrupa’nın göbeğinde dalgalandırıyoruz ve İstiklal Marşımızı söylemenin mutluluğunu yaşıyoruz.” “Çok gururluyuz. Bu gururu hep birlikte yaşamak için tüm gurbetçilerimizi 28 Ekim akşamı Münih’e bekliyoruz. Rakibimizi iyi tanıyoruz çünkü daha önce idman partneri olarak karşı karşıya gelmiştik. Emre zirvede” Şimdilik formundayız. Bu maçı kazanacağımıza inancımız tam.” dedi.

Emre Çukur: “İstersen kuaförümün telefonunu verebilirim”

Münih’te düzenlenen basın toplantısında farklı anlar yaşanırken, bugüne kadar 23 profesyonel karşılaşmaya çıkan genç yıldızın, Alman boksöre “İsterseniz verebilirim” demesi toplantıda bulunanları güldürdü. Sen kuaförümün telefon numarasını al, en azından bir boksör olarak daha yakışıklı görünürsün.”

Sporcunun basın danışmanı Vedat Alyaz ise moralin çok iyi olduğunu vurgulayarak, “Emre bu maça büyük bir moral ve motivasyonla giriyor. 13 yıldır Alanya’da yaşayan başarılı antrenörlerden Ukraynalı Oleksandr Korkh, bu maça büyük bir moralle çıkıyor. İki aydır Emre’nin teknik direktörlüğünü yapmak için Münih’teydim. İki Avrupalı.” Tek maçta şampiyonluk kemerini kazanacağımıza olan inancım tam” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu